2010

Div II - hösten

Hoppning ponny - rids enligt plan

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Flensbygdens RF 8 6 (14) 9 (23) 6
Trosa Vagnhärads RK 6 9 (15) 13,5 (28,5) 4
Nyköpins RS 9 8 (17) 10,5 (27,5) 5
Östra Sörmlands Lantliga RF 12 12 (24) 12 (36) 1
Vingåkers RF 7 10 (17) 18 (35) 2
Trosa RS 10 7 (17) 15 (32) 3

 

Östra sörmlands LRF 28 augusti
Smedstorps RS 4 september
Vingåkers RF 18 september

Dressyr ponny - rids enligt plan!

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Nyby Torshälla RK 9 6 (15) 9 (24) 2
Katrineholms RF
Smedstorps RS 6 7 (13) 7,5 (20,5) 4
Trosa RS 7 9 (16) 10,5 (26,5) 1
Eskilstunaortens RF 5 5 (10) 13,5 (23,5) 3

Björkviks RF 5 sept
Trosa RS 11 sept ember
Nyby Torshälla RK 19 sptember

Hoppning häst (rids tillsammans med Västmanland)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Stora Ekeby RK 5 3 (8)
Västerås RS 9 7 (16) 10,5 (26,5) 4
Hamre RK 4 12 (16) 9 (25) 6
Köpings RK 12 9 (21) 12 (33) 1
Nyby Torshälla RK 3 8 (11) 18 (29) 3
Östra Sörmlands LRF 8 5 (13) 13,5 (26,5) 4
Salaortens RF 10 6 (16) 15 (31) 2
Fagersta RK 2 4 (6) 6 (12) 9
Sura RF 7 2 (9) 7,5 (16,5) 8
Strömsholms RSF
Eskilstunaortens RF 6 10 (16) 4,5 (20,5) 7

 

Västerås RS 11 september
Gripens RF 3 oktober
Surahammars RF 17 oktober

Dressyr häst - Ny arrangör klar!

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Flensbygdens RF
Gripens RF lag 1 5 5 (10)
Gripens RF lag 2 7 9 (16) 13,5 (29,5) 1
Smedstorps RS 4 4 (8) 7,5 (15,5) 4
Mariefreds RS 6 6 (12) 9 (21) 3
Eskilstunaortens RF 9 9 (18) 10,5 (28,5) 2

 

Gripens RF 18 sept
Mariefred 2 oktober
Gripens RF 17 oktober

Div III

Hoppning ponny(16)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Zon 1
Gripens RF 10 12 (22) A-final 10,5 (32,5) 3
Nyby-Torshälla RK 12 10 (22) A-final 4,5 826,5) 7
Vingåkers RF 9 8 (17) A-final 18 (35) 2
Björkviks RF lag 1 8 7 (15) A-final 12 (27) 5
Björkviks RF lag 2 4 4 (8) B-final 12 (20) 4
Katrineholms RF lag 1 6 7 (13) B-final 15 (28) 1
Katrineholms RF lag2 5 9 (14) A-final 6 (20) 9
Mariefreds RK 3 6 (9) B-final 18 (27) 2
Eskilstunaortens RF 7 5 (12) B-final 13,5 (25,5) 3
Zon 2
Trosa RS 8 10 (18) A-final 9 (27) 5
Östra Sörmlands LR 6 7 (13) B-final
Smedstorps RS 5 9 (14) B-final
Nyköpings RS lag 1 9 8 (17) A-final 15 (32) 4
Nyköpings RS lag 2 12 12 (24) A-final 13,5 (37,5) 1
Gnetsa RS (OBS!) 12 6 (18) A-final 7,5 (25,5) 8
Trosa Vagnhärads RK 7 5 (12) B-final

Zon 1
Vingåkers RF 1 maj
Flensbygdens RF 14 maj
Zon 2
Nyköpings RS 8 maj
Östra Sörmlands LRF 23 maj

B-Final: Strägnäsbygdens RF 6 juni 
Final: Trosa-Vagnhärads RK 19 juni 

 

Dressyr ponny(9)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Zon 1
Katrineholms RF 9 9 (18) Final 10,5 (28,5) 2
Nyby-Torshälla RK 5 6 (11)
Eskilstunaortens RF 6 5 (11)
Mariefreds RK 7 7 (14) Final 4,5 (18,5) 6
Zon 2
Björkviks RF 4 4 (8)
Nyköpings RS 6 6 (12) Final 7,5 (19,5) 5
Östra Sörmlands LR 7 5 (12) Final 9 (21) 3
Smedstorps RS 5 9 (14) Final 6 (20) 4
Trosa RS 9 7 (16) Final 13,5 (29,5) 1

Zon 1
Mariefreds RK 2 april
Mellösa RK 8 maj
Zon 2
Kiladalens RF 24 april
Smedstorps RS 22 maj
Final: Nyköings RS 6 juni

 

Hoppning häst(11)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Nyköpings RS lag 1 9 3 (12) 9 (21) 7
Nyköpings RS lag 2 7 12 (19) 15 (34) 2
Nyby-Torshälla RK 2 7 (9) 13,5 (22,5) 5
Mariefreds RK 6 2 (8)
Östra Sörmlands LR 10 10 (20) 18 (38) 1
Flensbygdens RF 4 8 (12) 12 (24) 4
Smedstorps RS 12 5 (17) 7,5 (24,5) 3
Vingåkers RF 3 9 (12) 10,5 (22,5) 5
Kiladalens LRF 5 6 (11) 6 (17) 8
Eskilstunaortens RF 8 4 (12) 4,5 (16,5) 9

Vingåkers RF 2 maj
Flensbygdens RF 15 maj
Östra sörmlands LRF 22 maj

 

Dressyr häst(12)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Zon 1
Gripens RF 6 9(15) Final 13,5 (28,5) 1
Nyby-Torshälla RK 9 4(13) Final 4,5 (17,5) 6
Mariefreds RK 5 7(12)
Flensbygdens RF 4 5(9)
Eskilstunaortens RF 7 6(13) Final 6 (19) 4
Zon 2
Björkviks RF
Nyköpings RS lag 1 7 9 (16) Final 9 (25) 3
Nyköpings RS lag 2 4 4 (8)
Smedstorps RS 9 7 (16) Final 10,5 (26,5) 2
Östra Sörmlands LR 5 6 (11) Final 7,5 (18,5) 5
Kiladalens LRF 6 5 (11) Final
Zon 1
Mariefreds RK 5 april
Ärlaortens RF 17 april
Zon 2
Smedstorps RS 23 maj
Stjärnholms RF 30 maj
Final: Nyköpings RS 5 juni

 

Div I

Hoppning ponny(12) (rids tillsammans med Västmanland)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Nyby-Torshälla RK 9 5 (14) 7,5 (21,5) 6
Västerås RS 2 6 (8)
Kungsörs RK 4
Skästa RC 8 3 (11) 15 (26) 4
Stora Ekeby RK 3 10 (13) 12 (25) 5
Hamre RK lag 1 12 12 (24) 18 (42) 1
Hamre RK lag 2 6 8 (14) 13,5 (27,5) 3
Hallsta RK 7 4 (11) 7,5 (18,5) 8
Östra Sörmlands LR 5 7 (12) 9 (21) 7
Flensbygdens RF 10 9 (19) 10,5 (29,5) 2
Katrineholms RF 1

 

Hamre RK 28 mars
Stora Ekeby RK 8 maj
Nyby-Torshälla RK 29 maj

 

Dressyr ponny(4) (rids tillsammans med Västmanland)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Arboga RS 6 7 (13) 7 (20) 2
Östra Sörmlands LR 9 9 (18) 9 (27) 1
Surahammars RF 5 5 (10)
Katrineholms RF 7 6 (13) 6 (19) 3

 

Gripens RF 20 mars
Katrineholms RF 18 april
Arboga RS 8 maj

Dressyr häst(7)

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3 Plac.
Mariefreds RK 7 9 (16) 9 (25) 2
Flensbygdens RF 6 2 (8) 3 (11) 6
Östra Sörmlands LR 2 4 (6) 4,5 (10,5) 7
Katrineholms RF 5 5 (10) 6 (16) 5
Gripens RF 9 6 (15) 10,5 (25,5) 1
Gnesta RK 4 3 (7) 13,5 (20,5) 3
Eskilstunaortens RF 3 7 (10) 7,5 (17,5) 4

 

Mariefreds RK 25 april
Eskilstuna RF  2 maj
Gnesta RK 15 maj

 


Senast uppdaterad: 2010-10-25

Sponsorer

Annons