Aktivitetskalender 2019

 Vecka   Januari            
 3   14   Styrelsemöte        
 3   19-20   Ungdomsledarutbildning steg 2  Serneke Arena     Malin Strömberg
 3   20   Bussresa Flyinge       DUS
 4   21   Tävlingsadm kurs grund Kansliet     Karin Nylander
 4   24   Tävlingsadm kurs lag Kansliet     Karin Nylander
 4   26   Fortbildning Överdomare dressyr Kansliet     Ulf Wilken
 5   31   Tävlingsadm kurs avslut Kansliet     Karin Nylander
    Februari            
 5   2   Repetitionskurs hoppdomare/överdomare       Annika Pihl
    2   Ungdomsdag med P Kittel Billdal      
 5   3   Fortbildning Grönt kort       Annika Pihl
 8   23 - 24   Ungdomsledarutbildning steg 3 Serneke Arena     Michaela Görloff
 9   25   TK möte Torslanda Rk      
 Vecka   Mars            
 9   2   Lagledarträff fm. Stenungsbaden      
 9   2   Arrangörsmöte em. Stenungsbaden      
 10   4   Styrelsemöte        
 11   14   Ryttarutveckling nivå 2 Serneke Arena      
 12   23   Årsmöte distriktet        
 13   25   TK möte        
 13   26   Ryttarutveckling nivå 2 Serneke Arena     Maria Sundin
 Vecka   April            
 15   11   Ryttarutveckling nivå 2 Serneke Arena      Anette Graf
 15   13   Basutbildning Stenungsbaden      
 16   15   Styrelsemöte Askim      
 17   23   Ryttarutveckling nivå 2 Kansliet      Maria Sundin
 Vecka   Maj            
 18   1   Vi i stallet Billdals Rk     DUS
 18   2   TK möte        
 19   9   Ryttarutveckling nivå 2 Lindome Gym      Sofi Wessman o Michaela Görloff
 19   9   Utveckla ert US Kansliet     DUS
 21   22   Styrelsemöte Kansliet      
 22   29  

Ryttarutveckling nivå 2

Uppsuttet

Partille Rk      Maria Sundin
Vecka   Juni            
 25   17   Tävlingskommittemöte        
 26   26   Styrelsemöte        
 28-30   Juli   Semester 8-29 juli        
   

Aug

           
   

Sept

           
 37   12   Tävlingskommitémöte Torslanda      
 37   15   Styrelsemöte Norra  Bohuslän      
 39  

23

  Instruktörsfortbildning  Clareberg     Traudi Björling
    Okt            
40
2   Equipekurs Gbg Hsk      
41   7  

Veterinärföreläsning/Inställd

"Hur undviker vi smitta"      Madeleine Agneborg Agria veterinär
41   8  

Frukostföreläsning,Inställd Veterinärföreläsning

Se ovan     Se ovan
41   8  

Kitas Gymnasium information till elever

       
41   9   Equipekurs Gbg Hsk      
41   10   Tävlingskommittemöte        
41
12   Inspriationsdag för domare,tränare o ryttare  Öijared     Bo Tibblin
42   17   Stormöte Tävling Stenungsbaden      
42   19   FULK Stenungsbaden     Johanna Forsman o Alva Björklund
42   21   Styrelsemöte        
43   24   Mötesplats Ridsport 2025  Stenungsbaden     Mia Thun SvRf
                 
    Nov            
 45   4   Tävlingskommittémöte Torslanda      
 45   9   Ordförandekonferens Stenungsbaden      
 46   16   Basutbildning Stenungsbaden      
 47   18   Fortbildning B,C tränare och Ridlärare  Clarebergs Rk     Elisabeth Lundholm
 47   23-24    Ulk FLYTTAD se vecka 48
   
    24   Fortbildning Msv C domare Vena     Lena Mårtensson
48   30 nov -1 dec   ULK steg 1 Wendelsberg     Michaela Görloff

  Dec  
     
49   2   Styrelsemöte        
    2020            
   

Jan


           
4   25-26   ULK steg 2 Öijared     Ellinor von Essen
    Febr            
 5   1   Fortbildning hoppdomare / Överdomare Stenungsbaden     Annika Pihl
    2   Fortbildning Grönt kort Stenungsbaden     Annika Pihl
5   2   Patrik Kittel clinic Billdals Rk      
    Mars            
    4   Styrelsemöte        
    5   Tävlingsmöte / Stormöte Stenungsbaden      
    ?   Fortbildning överdomare dressyr        
    28-29   ULK steg 3 Wendelsberg      
    31   Årsmöte distriktet  Stenungsbaden      

Senast uppdaterad: 2019-12-13

Sponsorer

Annons