Terese Jons på Casperdina MP med Lars Lindh från AGRIA
FOTO: Sara Lindström

Distriktsmästare 2014

Distriksmästare 2014

Hoppning häst
Arrangör: Borlänge Ryttarsällskap 16-17 augusti Romme Travbana

DM hopp Jr
Medaljörerna i JDM med Co-Pilot - Viktor, Lisa och Anna (foto: Totta Wikström)

JDM 
Guld - ViKtor Esselin - Co-Pilot, Folkärna RS
Silver - Lisa Lövedal - Mirca Itop F, Åsebo RS
Brons - Anna Gisslén Wikström - Kapten Långstrump, Gagnefs RK

DM hopp Sr alla

DM mejaljörer med Lars Lindh från AGRIA - Terese Jons, Carolyn Berglöf och Janice Wiklund (foto: Totta Wikström

DM
Guld - Terese Jons - Casperdina MP, Borlänge RS - Håkan Wikströms minnespris
SIlver - Carolyn Berglöf - Sanday, Storbyns R 
Brons - Janice Wiklund - Lá Medica, Rättviks RK

Hoppning ponny
Arrangör: Gagnefs Ridklubb 5-7 september 

DM B Alice o Lina 2
Alice Andersols och Lina Berglund (foto: Sofia Olsson)
B-ponny
Guld - Alice Andersols - Brianne, Svärdsjö RK
Silver - Lina Berglund - Fun 2 Run, Åsebo RS
Brons - ej utdelat 

DM C prisutdelning
Prisutdelning kat C; Klara Tucker, Tora Rudström och Linnea Grufman (foto: Sofia Olsson)

C-ponny
Guld - Klara Tucker - Tims Polecat Diva,
Silver - Tora Rudström - Royal Ace, Åsebo RS
Brons - Linnea Grufman - Prins Charming, Dalälvens HKS

DM D prisutdelning
Prisutdelning kat D - Natalie Nyström, Matilda Sjööns, Lovisa Jacobsson (foto: Sofia Olsson)

D-ponny 
Guld - Lovisa Jacobsson - Tequila, Åsebo RS
Silver - Matilda Sjööns - Moneykee Aldato, Orsa RK
Brons - Natalie Nyström - Pemberley, Leksands RK  

Dressyr häst
Arrangör: Vansbro Ryttarsällskap 5-7 september 

DM Maya Bolander JDM dressyr

Maya Bolander på Donnerlyn - guldmedaljöre JDM dressyr (foto:A Bolander)

JDM
Guld - Maya Bolander - Donnerlyn, Falu RS
Silver - Matilda Rosén - Kalos Hannibal, Insjöns RK
Brons - Karin Bransell - Blitz Kan Ht, Smedjebackens RS

DM dressyr seniorer

Samlade medaljörer i DM dressyr - AnnMarie Brus, Helene Nilsson och Anna Carlsson (foto: Emelie Eldh)

DM
Guld - AnnMarie Brus - Suecia, Leksands RK
Silver - Helene Nilsson - Pusjkin, Gagnefs Ridklubb
Brons - Anna Carlsson - Latrijs, Falu RS 

Dressyr ponny
Arrangör: Vansbro Ryttarsällskap 7 september 

Medaljörer på B-ponny

Medaljörer på B-ponny - Linnea, Victoria och Elin (foto: Emelie Eldh)

 

B-ponny
Guld - Linnéa Gabrielsson - Toontje, Falu RS
Silver - Victoria Rosén - Sjöaryds Legolas, Insjöns RK
Brons - Elin Andersson - Delphi, Elin Andersson, Svärdsjö RK

DM dressyr D ponny

Elin, Emma och Lisa - medaljörer i kategori C dressyr (foto:Emelie Eldh)

C-ponny
Guld - Elin Ericsson - Dab, Gagnefs RK
Silver - Emma Ek - Tic Tac, Falu RS
Brons - Lisa Semb - Raeveskiftets Nardi, Falu RS

DM dressyr C-ponny

Elsa, Lovisa och Vilma - pristagare i kategori D (foto:Emelie Eldh)

D-ponny
Guld - Elsa Tidigs - Kiko, Leksands RK
Silver - Lovisa Lindström - Marzipan, Falu RS
Brons - Wilma Karlsson - Rovalds Zecilla Gun, Hedemorabygdens RK 


 


Senast uppdaterad: 2014-09-10
DN

Distriktsnytt

Prenumerera på Distriktsnytt i Dalarna!

Läs mer

Sponsorer

Annons